Workshop - Gestalt Theatre Therapy - Diego Marín 10. - 12. listopadu 2017 

14.01.2018

V listopadu 2017 jsme v Brně uspořádali workshop Gestalt Theatre Therapy pod vedením španělského terapeuta a lektora Diega Marína. Intenzivního víkendového workshopu se zúčastnilo 18 lidí z různých zázemí, především terapeutů a lektorů osobnostního rozvoje či dramapedagogiky. Diego frekventantům nabídl především přímou zkušenost s GTT, a demonstroval základní principy terapeutické/lektorské práce, ukotvení v teorii Gestalt terapie a dramatických technikách. Podstatnou součástí workshopu byla práce s tělem, pohybem, hudbou a emocemi.

Jednalo se o vůbec první workshop Gestalt Theatre Therapy v České republice, a protože byl velmi kladně přijat mezi účastníky (reakce si přečtěte níže na této stránce) můžeme se v listopadu 2018 těšit na další. 

Diego Marín
Diego Marín

Co o workshopu řekli účastníci:

"Byl to velký kus práce na sobě. Přitom podáno takovým způsobem, že nebyla snad ani chvilka, kdy bych se nebavila."

"Jde o spojení Gestalt terapie - především důrazu na potřeby, prožívání, jádrové introjekty, teorie polarit a jednotu duše a těla s divadlem. Používá divadelních forem a prostředků k prohloubení uvědomění - v GT smyslu." 

"GTT umožňuje člověku jít s proudem vlastních prožitků a potřeb, pouští ho až za vlastní hranice skrze hraní rolí, a pak ho nechá zastavit se a zhodnotit, co se vlastně stalo, co všechno si v roli dovolil a jak se v ní cítil. Je v tom velký námět pro další terapeutickou práci a nádherně rozvíjí možnosti Gestalt terapie." 

"Byl to velmi intenzivní víkend, odnesla jsem si řadu zážitků. Podněty pro práci s klienty, občas více nabízet pohyb, techniky pro zvýraznění uvědomění. Opětovné zažití toho, jak mě baví se pohybovat a že se takto dostanu ke své energii i k sobě a svým starým věcem. Podněty a energii opět pracovat na svém procesu a žít tak spokojenější život. A emoce, co k tomu patří - radost, smutek, strach, naštvání...."

Jak to na workshopu vypadalo: