Otevřené workshopy Gestalt theatre s Tomášem

Pravidelně pro vás připravujeme otevřené workshopy. Ty jsou zaměřené na osobnostní rozvoj nabízejí možnost vyzkoušet si a prožít workshop Gestalt Theatre. Setkání jsou otevřena všem, kdo se zajímají o práci na sobě přístupnou formou. Setkání budou zaměřena na vybrané téma z oblasti osobnostního rozvoje, radost z tvořivosti, pohybu, relaxaci a reflexi prožitku z nabídnutých technik. Od podzimu 2019 také v Praze. 

Workshopy jsou koncipovány tak, aby byly ochutnávkou a demonstrací způsobu práce v Gestalt Theatre. Měly by vám pomoci se rozhodnout, zda se chcete přihlásit na některý z víkendových workshopů či do dlouhodobé sebezkušenostní skupiny.

Workshopy jsou tématické, jejich zaměření naleznete níže. V případě velkého zájmu si vyhrazujeme právo nabídnout místo na workshopech lidem, kteří tuto zkušenost prozatím nemají.

Přijďte zjistit jestli je Gestalt Theatre pro vás.

Čas všech setkání: 18:00 - 21:00

Místo:
BrnoZázemí - terapeutické centrum, z. s., Václavská 12a
Praha: ALIVIO centrum, Badeniho 1, Praha 6

Platba: dobrovolná - dle uvážení

Lektoři: Tomáš Andrášik, Veronika Nýdrlová - informace o lektorech si můžete přečíst zde

Přihlašte se kliknutím na datum workshopu, na který chcete dorazit, a vyplněním formuláře.

Otevřené hodiny v Brně - 2020

Otevřené hodiny v Praze - připravujeme

Anotace k tématům otevřených hodin:

Polarity:

Někdy máme tendenci přemýšlet o lidských vlastnostech jednostranně. Člověk buďto sobecký je nebo není. Gestalt říká, že každý z nás má v sobě oba póly každé lidské kvality, některé z nich preferujeme a jiné upozaďujeme. Rozhodneme-li se však být nesobečtí, mohou druzí naší ochoty rozdat se pro druhé začít zneužívat a pak se zdravá míra sobectví může stát potřebným ochráncem nás samotných. Stejně tak můžeme přemýšlet o dalších lidských vlastnostech. Na otevřené hodině můžete nahlédnout téma svých preferovaných a upozaděných vlastností a životních postojů, zamyslet se nad tím, co vám v životě přinášejí a co by vás mohly připravit.

Introjekty:

Introjekty jsou poselství, která jsme v životě - především v dětství - převzali ze svého okolí. Jsou jako programy, které řídí naše myšlení, prožívání i jednání. Mnohé z nich nám byly v dětství užitečné, ale postupem času se některé z nich stávají rigidními, nepřizpůsobují se měnící životní situaci a potřebám. V dospělém věku máme možnost tyto "programy" nahlédnout, uvědomit si je, zjistit které nám jsou užitečné a případně skrze práci na sobě revidovat tak, aby nám nebraly životní příležitosti a nekomplikovaly vztahy s druhými. Workshop nabízí prostor otevřít téma těchto poselství a jejich místa v našich životech.

Role, které hrajeme v divadle života

Nalezneme mnoho citátů, které připodobňují život k divadlu. V takovém divadle každodenního života hráváme některé ze svých rolí častěji, jiné méně často a jsou takové, kterým se vyhýbáme. Některé si možná užíváme a s dalšími si neumíme poradit. Pojďme se na tyto role podívat a zkoumat jaké role nejčastěji hráváme ve svém divadle života a které nám naopak chybí v repertoáru. Skrze jejich propracování si své role můžeme lépe uvědomovat a také experimentovat s tím, zda by některé z nich nebylo možné ztvárnit jinak.

Na hraně kontaktu:

Kontakt je základní potřebou každého člověka. Neustále jsme v kontaktu se sebou, s druhými i s naším prostředím. V této otevřené hodině budeme prozkoumávat jak vstupujeme do kontaktu s druhými, jaké máme strategie, co nám v navazování kontaktu pomáhá a co nám v něm brání a jak sami umíme v kontaktu být. Umíme si v kontaktu s druhými říct o své potřeby, dokážeme pochopit ty jejich a kolik kontaktu vlastně potřebujeme?